Aktivity EVVO

Vítáme Vás v novém školním roce 2017/2018.

V tomto školním roce mohou žáci opět dobrovolně sbírat víčka z pet lahví i plastová víčka z jiných sklenic a nádob. Touto aktivitou pomáháme těm, kteří to potřebují - letos sbíráme víčka pro Vojtu.

Víčka noste v taškách nebo sáčkách a dejte do určené krabice ve třídě.

Letos mohou žáci nosit také starý papír - noviny, letáky, reklamy, kterých mají všichni doma poměrně dost, Noviny, prosím, svažte nebo dejte do staré krabice od bot a převažte či přelepte, opět označte jménem a třídou

Zaběhnutý je také sběr pomerančové kůry - nic jiného nemíchat, kůra z mandarinek, grepu, pomela se NESBÍRÁ. Sbírá se také citrónová kůra - musí být samostatně a BEZ DUŽINY.

Sáček s dostatečně usušenou kůrou zvažte, podepište, nezapomeňte třídu. DĚKUJEME

Letošní akce:

Barevný den s odpady - 7. září 2017 Staré náměstí

Tonda obal na cestách - Cílem je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů. Program je připravený ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Pedagogickou fakultou UK.

20. říjen Den stromů - Den stromů byl ve světě vyhlášený již dříve, ale v České republice se začal slavit od roku 1906. Tradice, přerušená válkou a komunistickým režimem byla znovu obnovena až v roce 2000. S nápadem na obnovu této tradice v ČR přišli bývalý ředitel Botanické zahrady Univerzity Karlovy a známý popularizátor stromů Václav Větvička a dřevosochař Martin Patřičný. Datum první oslavy svátku stromů bylo stanoveno na 20. října 2000, protože v mnoha lokalitách České republiky jde o vhodný termín pro sázení stromů a podzim je také časem, kdy jsou stromy asi nejkrásnější a hrají všemi barvami. V tento den se konají různé akce, tento den má připomenout jak důležité pro naší planetu lesy a stromy jsou, že díky nim se udržuje příznivé bioklima pro život člověka.

Vánoční dílny - ve čtvrtek 16. 11. 2017 proběhl na 2. stupni projektový den - Vánoční dílny, více zde, fotky zde.